יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

אנגלית לילדים

אנגלית לילדים המעבר מהגן ליסודי כרוך בקושי בלשבת מרוכזים וללמוד תכנים חדשים. בנוסף לכך קיים קושי של ללמידת שפה זרה כבר מכיתה א' ולכן כיום מתחילים שיעורי אנגלית לילדים מוקדם בכיתות א'-ג'. ההתחלת שיעורים פרטיים הינה חשובה כיוון שלפי מחקרים שנעשו לא אחת, החשיפה של הילד בגיל הרך לשפה חדשה ולמילים חדשות עשויה להוביל לקליטת השפה כשפת אם.

יתרון נוסף בהצטרפות לתכנית של אנגלית לילדים הוא בכך שהילדים לומדים אנגלית בקלי קלות דרך משחקים, צביעת אותיות, שירים וסיפורים באנגלית בסיסית , משחקים באנגלית וסרטונים קצרים. בגלל שהילדים לומדים בשיטה חווייתית הם גם לומדים לאהוב אנגלית ולא רק ללמוד אנגלית .

בשיעורי אנגלית לילדים מדגישים את הכרת האותיות והצלילים, לומדים גם באמצעות משחקים, חוברות וצבעים. מכירים מילים חדשות : צבעים, פרטי לבוש, גוף האדם ועוד.עובדים יחדיו על הקניית הקריאה ומרחיבים את אוצר מילים באנגלית תוך קריאת ספורים ראשונים . עובדים ביחד על הביטחון בידע החדש שנרכש וכמובן איך לא? עזרה בש"ב והכנה למבחנים, בחנים והכתבות.

בשיעורי אנגלית לילדים שמים דגש גם על רכישת קריאה נכונה דרך צלילים של האותיות וצירופי האותיות ובשלב מאוחר יותר על רכישה ובנייה של אוצר מילים תוך כדי חזרות על החומר הנלמד ע"י קריאה חוזרת של סיפורים קצרים באנגלית וגם על ידי משחקים באנגלית שגורמים לחזור על אוצר המילים ולהרחבתו. כיוון שילדים מאוד אוהבים דברים שחוזרים על עצמם שילוב המשחקים באנגלית בשיעור ובמיוחד משחקים שהילדים אוהבים ומעדיפים גורמים לילד לרצות להגיע לשיעורים, וכמובן גם להשקיע בשעורי הבית בזמנם הפנוי.

דגש נוסף ניתן במסגרת של אנגלית לילדים על עזרה בשיעורי בית והכנה למבחנים. ישנה תוכנית לימוד אנגלית לילדים שונה לכל ילד כיוון שישנם ילדים שמתקשים בחומר הלימוד שהמורה מלמדת בכיתה בבית הספר וילדים כאלו צריכים ללמוד בשיעור גם בין היתר את החומר של הכיתה וגם מספרי הלימוד שלהם, בנוסף על כך, המורה בשיעור הפרטי מלמדת מחומר נוסף ובהרבה מקרים ההורים צריכים לרכוש ספר לימוד נוסף עליו ממליצה המורה שבעזרתו יוכלו ללמוד ולתרגל תרגול נוסף. ישנם, לעומת זאת ילדים שמגיעים לשיעורים הפרטיים של אנגלית לילדים מכיוון שהם רוצים להתקדם יותר מהכיתה והוריהם מעוניינים שתהייה להם אנגלית ברמה גבוהה. ילדים אלו לא לומדים לפי תוכנית בית הספר והמורה מכינה להם תוכנית לימודים אישית המותאמת באופן יחידני לרמתם באנגלית.

מעורבות ההורים במסגרת של אאנגלית לילדים מאוד חשובה. על ההורים להיות אחראיים על הגעתם של הילדים לשיעורים, על הכנת שיעורי הבית והמטלות לקראת השיעור ובנוסף על כך מאוד מומלץ גם לשבת עם הילדים ולחזור איתם על החומר ולעודד אותם ללמוד לפי הרמה שהמורה מלמדת בשיעורים. מאוד מומלץ גם להורים לעמוד בקשר טלפוני עם המורה ולשמוע ממנה על התקדמות הילד בשיעורים , על ההתנהגות בזמן השיעור, לדעת האם הילד מרוכז בשיעור ובחומר הלימוד והאם הילד מכין שעורי בית באופן סדיר.

לסיכום, במסגרת השיעורים הילדים מבלים בנעימים ולומדים אנגלית בקלי קלות , גם המתקשים שבהם וגם המתקדמים לומדים אנגלית צעד אחר צעד לפי יכולתם ורמתם במסגרת של אנגלית לילדים.

צור קשר