יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

אנגלית למתחילים


אנגלית למתחילים נחלק ל 3 קבוצות גיל : לימוד אנגלית למתחילים בגיל ביה"ס יסודי, לימודי אנגלית לרמת מתחילים- בגיל חטיבת ביניים (מתקשים והקבצות ב', ג') וגם אנגלית למתחילים - רמת בסיס למבוגרים.

לכל קבוצת גיל ישנה טכניקות לימוד שונות בלימודי אנגלית למתחילים , כי התפיסה של השפה האנגלית (שפה זרה) איננה דומה בכל קבוצת גיל.

בבתי הספר היסודיים מתחילים היום אנגלית למתחילים בין הכיתות א'- ג', כאשר ההקשר בין אות לצליל ומילה מאוד חשוב. לכן מתחילים מלימוד האותיות, וההקשר לצלילים שהן מפיקות, לומדים מילים ראשונות כמו: צבעים, עונות השנה, פריטי לבוש, המשפחה, פירות וירקות, ועוד. במסגרת של שיעורים פרטיים ישנו דגש על קישור הצלילים לאותיות, וכן למידה קצת שונה של אנגלית במסגרת משחק. המשחק באנגלית כולל משחקים של התאמת אותיות למילים, או התאמת אותיות קטנות לגדולות, ומשחקים לפי רמת הידיעות של הילד, הקראת סיפורים באנגלית תוך שיתוף הדרגתי של הילד בקריאה, עפ"י יכולתו, משחקים על לוח עם אותיות, תשבצים באנגלית, וכל משחק רלוונטי אם זה משחקי קופסא, או משחקי מחשב על מנת לגרום לילד להפיק הנאה מהלמידה. הפקת ההנאה מהלמידה חשובה מאוד בשלב התחלתי זה של אנגלית למתחילים , כי הטכניקה הזו גורמת להגברת המוטיבציה של הילד ללמוד, במיוחד אם משתמשים במתן פרסים קטנים כגון ציור קטן או מדבקה ע"מ לעורר מוטיבציה בקרב הלומד הצעיר.

בגיל חטיבת הביניים הטכניקה של אנגלית למתחילים הינה שונה בתכלית מזו של בתי הספר היסודיים. כאן כבר נרכשה ידיעת הצלילים, רמה מסוימת של קריאה והבנת הנקרא, ופה המקום ללמד את חוקי דקדוק באנגלית בדיוק מאותה נקודה בה הילד מתקשה. לעיתים, בשלב זה המורה המיומן יכול לגלות בעיות בקריאה, או בעיות בהבנת הנקרא, ואפילו לאתר קושי בלמידה. כאן המשחקים מפנים את מקומם ללימוד השפה דרך קריאת סיפורים והקניית הבנת נקרא הדרגתית עפ"י רמתו של הילד, ולשלב אותו באופן הדרגתי אך עקבי בקריאה פעילה בשיעורים.כאן גם ניתן לתת דגש לשפה המדוברת החל מרמת מילים ועד לרמה של ביטוי משפטים ראשונים לרמה של שיחה קלה. חוקי הדקדוק יכולים להילמד תוך כדי קריאת טכסטים או בצורה נפרדת מהם, תלוי בכישורי השפה של הילד והעדפות המורה.

בגיל מבוגר הטכניקה של אנגלית למתחילים דומה במקצת ללימוד אנגלית בחטיבות הביניים, אך יש על המורה לאנגלית להתאים את הטכסטים יותר למבוגרים, לתת דגש יותר לאנגלית מדוברת בסיטואציות יומיומיות, לתת דגש על חוקי הדקדוק ויישום שלהם בפועל בכתיבת משפטים קצרים, כאשר יש לברר עם הלומד המבוגר את מטרותיו בלימוד השפה במסגרת של אנגלית למתחילים וע"י כך להתאים את שיטת הלימוד לתלמיד. לפיכך, יש לברר האם מטרת הלימוד הינה אנגלית מדוברת לנסיעה לחו"ל או אנגלית מדוברת לשימוש בעבודה.

בכל אחד משלבי הלימוד יש לעורר אצל התלמידים מוטיבציה ללימוד ואמונה חזקה ביכולתם להצליח. אחת מהדרכים לעורר הצלחה אצל התלמיד הינה מתן אמון, רב ככל שיהיה ביכולותיו הבלתי מוגבלות ללמוד שפה זרה במסגרת של אנגלית למתחילים.

צור קשר