יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

אנסין באנגלית

אנסין באנגלית כשמו כן הוא "לא נראה" , או "בלתי נראה". למה הכוונה?, כאשר מדברים על אנסין, מדברים בעצם על קטע קריאה קצר המכיל קטע שהתלמיד לא קרא אף פעם לפני כן, ולאחריו מופיעות שאלות פתוחות, שאלות אמריקאיות, טבלאות, תרשימי זרימה וכדומה. מטרתו של אנסין באנגלית היא לבדוק את רמת אוצר המילים של התלמיד וכמו כן את רמת הבנת הנקרא ועיבוד המידע שנעשה מהטקסט הכתוב.

תלמידים נחשפים לראשונה לקריאת אנסין באנגלית בבית הספר היסודי בין הכיתות ד' – ו'. כאשר בדרך כלל הפעם הראשונה שהם קוראים אנסין נעשית בסיטואציה של מבחן באנגלית ולכן, לרוב התלמידים האנסין זכור כחוויה לא נעימה במיוחד. ניתן למנוע את החוויה הלא חיובית הזו אם מתרגלים עם הילדים באופן שוטף אנסינים במהלך שיעורים פרטיים שמתאימים לרמת אוצר מילים באנגלית שלהם וכך גם מתרגלים קריאה ע"י קריאה פעילה של הילד בשיעור, בנוסף לכך מתרגלים טכניקות לפתירת אנסין והיכן מוצאים תשובות. חשוב מאוד לזכור שכל התשובות של אנסין באנגלית למעשה נמצאות בטקסט הכתוב, ויש לכוון את התלמידים בקשר לטכניקות בהם יוכלו למצוא תשובות בטקסט במהירות. חשוב לציין, שככל שקוראים יותר מבחינה כמותית אז גם הקריאה הינה שוטפת ונכונה וכך גם מבינים וזוכרים גם יותר מילים באנגלית כך ששימוש של אנסין באנגלית בשיעורי אנגלית מפתח את אוצר המילים ומגדיל אותו.

אנסין באנגלית ניתן למצוא בשלל דרכים. ראשית, ניתן למצאו בספרי לימוד אנגלית ויש לציין שלרוב הספרים של אנסין באנגלית יש גם מפתח תשובות למורה וכן דיסק שמע ללקויי למידה שמקריא את האנסינים . אלו הם עזרי לימוד שניתן לרוכשם בנפרד. בנוסף לכך, ניתן למצוא שלל אנסינים שמפורסמים באינטרנט ולשם כך צריך לדעת היכן לחפש. אני מניחה שישנם אתרים שמיועדים ללימוד אנגלית ברשת וחלק מהם מכילים אנסינים שניתנים להדפסה. בנוסף לכך, ניתן למצוא באינטרנט אנסינים שהיו בחינות בגרות באנגלית משנים קודמות והרבה תלמידים בתיכון וכן מורים מוציאים משם אנסין באנגלית כהכנה לבגרות באנגלית.

חשוב מאוד לתרגל אנסין באנגלית כיוון שבסופו של דבר בחינות הבגרות באנגלית מורכבות מאנסינים באנגלית ולכן חשוב מאוד לדעת ולהכיר טכניקות לפתירת אנסין באנגלית , לדעת איך להבין מילים לא מוכרות מההקשר ללא חיפוש במילון וכן לתרגל חיפוש מהיר במילון על מנת לאתר מילים חדשות. חשוב לזכור שבסופו של דבר ציון גבוה בבחינת הבגרות באנגלית ברמות של 4 ו- 5 יחידות לימוד מקנה בונוס לממוצע המשוקלל בתעודת הבגרות וכיוון שאנגלית נחשב למקצוע מורחב גם שיפור ציון באנגלית בבגרות מגדיל את הממוצע בכמה נקודות. לפעמים, הכמה נקודות הללו הם ההבדל של לעבוד ועדת קבלה לתואר ראשון במקצוע נחשק ולזכות ללמוד באוניברסיטה במקצוע בעדיפות הראשונה שלכם.

לסיכום, ישנה חשיבות גבוהה מאוד להתחיל לתרגל אנסינים כבר מבית הספר היסודי ולהמשיך ולתרגל ולעלות ברמות הלימוד ובאוצר המילים כדי לגעת בחלומות אקדמאיים וכל זה ניתן להשיג דרך תרגול רב של אנסין באנגלית.

צור קשר