יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

בחינות בגרות באנגלית

בחינות בגרות באנגלית מהוות את שער הכניסה ללימודים אקדמאיים ולכן חשוב להתייחס אליהן ברצינות ולהקדיש זמן ומחשבה ללימודי האנגלית כבר בשלבי כיתה ט' טרום הכניסה לתיכון. כיוון שהבגרות באנגלית ברמות של 4 ו- 5 יחידות לימוד נותנות בונוס לציון המשוקלל בתעודת הבגרות כדאי לכם לשאוף ללמוד אנגלית ברמות האלו ולכן להתכונן מראש לנושא של בחינות בגרות באנגלית .

מדוע חשוב כבר בכיתה ט' להיערך לנושא של לימודי בחינות בגרות באנגלית שנבחנים בהם רק בכתות י"א וי"ב? ובכן, חלק מהעניין הוא שהאנגלית היא שפה וכדי ללמוד שפה ולשלוט בה היטב ברמה אקדמית צריך לתרגל אותה הרבה ברמות שונות. יש את הרובד הדקדוקי של חוקי הדקדוק באנגלית. האנגלית, כידוע לכולנו היא שפה ששונה במבנה שלה מהותית מעברית ולכן צריך גם לתרגל את המבנים הללו שוב ושוב ולא רק ללמוד בעל פה חוקי דקדוק כי מלמידה בעל פה לא ניתן ליישם בפועל את החוקים הללו כאשר אתם מתבקשים לכתוב חיבור באנגלית, למשל. בנוסף על כך, יש את הרובד המילולי סמנטי, שזה אומר שכבר בשלב הזה צריכים לעבוד על אנסינים באנגלית שזה אומר בעצם, לעבוד על הבנת הנקרא. הבנת הנקרא באנגלית טומנת בחובה מספר רבדים: הראשון שבהם הוא קריאה רהוטה ונכונה באנגלית, כי כדי להבין אנסין באנגלית צריך קודם כל לדעת לקרוא נכון, בנוסף לכך, חשוב מאוד להבין מה שקוראים ולכן חשוב להרחיב אוצר מילים באנגלית . לכן, בשיעורים הפרטיים באנגלית עובדים בין היתר גם הרבה מאוד על נושא של אנסינים ולמידת מילים חדשות משיעור לשיעור. ברגע שמתחילים ללמוד כמה שיותר מוקדם ומתחילים לשפר את הקריאה ואת הבנת הנקרא בעצם מצליחים לפתור אנסין באנגלית בקלי קלות.

ניתן לגשת להבחן במסגרת של בחינות בגרות באנגלית ברמות של 3 4 או 5 יחידות לימוד. בחינות בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות הינה בחינה באנגלית בסיסית ומתאימה מאוד לתלמידים שמאוד מאוד מתקשים באנגלית בעיקר ברמת אוצר מילים נמוכה מאוד וכן בקושי בהתבטאות בכתב ובעל פה באנגלית. הנבחנים בבחינת הבגרות ברמת 3 יחידות אומנם לא מקבלים בונוס בתעודת הבגרות אך הם זכאים לתעודת בגרות וזה נתון שחשוב מאוד לזכור.בחינות הבגרות באנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד הינה בחינה ברמת ידע בינונית באנגלית ומתאימה מאוד לתלמידים שתמיד למדו בהקבצה ב' בחטיבת הביניים בציונים סבירים. הבחינה ברמת 4 יחידות מעניקה בונוס לציון המשוקלל בתעודת הבגרות. בחינת הבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות הינה בחינה באנגלית ברמת אנגלית גבוהה והיא מתאימה מאוד לתלמידים שאנגלית היא הצד החזק שלהם, כלומר תלמידים שתמיד היו בהקבצה א' באנגלית בציונים טובים ושבאופן כללי קל להם עם אוצר מילים באנגלית, אנסינים ארוכים ברמה גבוהה לא מרתיעה אותם ושכושר ההתבטאות בכתב ובעל פה שלהם הוא ברמה גבוהה. כמובן, שהבחינה ברמה של 5 יחידות מתאימה גם לאלו שיצאו מהקבצה ב' בציונים מאוד גבוהים ושבמשך השנתיים בין כיתה ט' ל י"ב מאוד שיפרו את אוצר מילים באנגלית שלהם והדקדוק באנגלית, רצוי בעזרה צמודה של מורה פרטית לאנגלית .

לסיכום, כדי להצליח בבגרות באנגלית חשוב להיערך לכך מראש וכמובן ללמוד היטב לאורך זמן וזה יבטיח את ההצלחה במסגרת בחינות בגרות באנגלית.

צור קשר