יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

דפי עבודה באנגלית

דפי עבודה באנגלית משמשים מורים ותלמידים רבים כדי לתרגל בעיקר את חוקי הדקדוק באנגלית. ישנם מורים שאוהבים להשתמש בהם יותר וישנם מורים שמעדיפים יותר ללמד מספרי לימודי אנגלית. אך בעיקרון ניתן גם לשלב בלמידה דפי עבודה באנגלית .

בבית הספר משלבים דפי עבודה באנגלית בעיקר כאשר מתחילים ללמוד דקדוק באנגלית . המורה בכיתה בדרך כלל כותבת את הכללים על הלוח והתלמידים נדרשים להעתיק מהלוח תוך כדי כך שהם שומעים מהמורה הסברים לגבי הנושא המדובר. אחר כך המורה מחלקת את דפי העבודה והתלמידים עובדים עליהם באופן עצמאי. לאחר מכן, המורה בודקת עם התלמידים את דפי העבודה ומסבירה את הטעויות. במסגרת של בית ספר זוהי שיטה ממש טובה לוודא שכולם נמצאים על אותו הדף וכולם מתרגלים את אותו הנושא.

במסגרת של שיעורים פרטיים באנגלית יש מורים המעדיפים להעביר את השיעור באמצעות דפי עבודה באנגלית שהכינו מראש, מכיוון שהם רגילים לעבוד בשיטה זו מבית הספר, וישנם מורים פרטיים שמעדיפים לעבוד מספר דקדוק. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות משלה. ראשית, יש לציין כי הכנה של דפי עבודה מוצלחים דורשת משאבים של זמן להכין את כל התרגילים, ויצירתיות לכתוב מגוון רחב של תרגילים לשכבות גיל שונות.העניין הוא, שיש תלמידים שמאבדים דפים מכיוון שקשה להם לשמור על סביבת עבודה מאורגנת ולכן, לעיתים עבודה כזו יורדת לטמיון ובנוסף, אם התלמיד מאבד דפים הוא יגיע ללא שעורי בית מוכנים ולכן, לא יתקדם באנגלית כמצופה ממנו. לעומת תלמידים אלו, גם לא חסרים תלמידים מאורגנים ומסודרים שמניילנים את דפי העבודה בצורה מסודרת בדפדפת אותה הם מביאים לכל השיעורים. וכמובן, שהם מכנים ש"ב באופן סדיר, אם כן, ישנם תלמידים שמסתדרים עם דפים בודדים וישנם כאלו שלא. מצד שני, ישנם מורים שמעדיפים לעבוד עם ספרי לימוד שהם רגילים ללמד מהם ולתרגל מהם גם את הדקדוק מכיוון שהיום ברוב ספרי הדקדוק ישנם הסברים ודוגמאות, כך, שלמעשה, אין צורך לבזבז את זמן השיעור היקר על כתיבת חוקי דקדוק ארוכים עם הסברים מפורטים מכיוון שזה כבר כלול בספרי הלימוד באנגלית. ישנם היום אפילו ספרי לימוד שההסברים על חוקי הדקדוק הם בעברית, מה שמאוד מקל על התלמידים לחזור על החומר בין השיעורים. בנוסף, המורה לא צריך להמציא תרגילים מכיוון שהתרגילים כבר מצויים בספר הלימוד וכך, בעצם מגיעים, אחרי הסבר קצר למקסימום של תרגול חוקים בשיעור ועל ידי כך מטמיעים את החומר הנלמד בצורה יעילה יותר וגם מנצלים את זמן השיעור באופן יותר יעיל מאשר בשימוש באמצעות דפי עבודה באנגלית.

בכל אופן, הדברים הם לא שחור או לבן, מכיוון שגם לדפי העבודה יש יתרון, למשל בהכנה לקראת מבחן גדול בדקדוק כאשר ישנו צורך לתרגל זמנים רבים בדקדוק באנגלית ואין זמן במהלך שיעור או שניים לפני המבחן לפתור את כל התרגילים בספר. לכן, כדאי להכין מראש דפי עבודה שמרכזים את הזמנים השונים ולמשל ניתן לתרגל בהם שיבוצי פעלים בזמנים השונים בצורת משפט חיובי, שלילה ושאלות ובזמן השיעור לבדוק את התלמיד לגבי איך ענה על השאלות השונות. באמצעות תרגול בדפי העבודה ניתן יהיה לאתר מהם הנושאים שדורשים יותר חזרה ותרגול מנושאים אחרים וכך ניתן יהיה להתמקד בשיעור באמת על מה שכדאי להתמקד בו וכאן גם השימוש בדפי עבודה מייעל מאוד את זמן השיעור.

לסיכום, ישנם יתרונות וחסרונות והעדפות שונות לגבי השימוש בדפים אך אין ספק כי תמיד נמשיך עם השימוש באמצעותם של דפי עבודה באנגלית.

צור קשר