יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

דקדוק באנגלית

דקדוק באנגלית הוא שונה לגמרי מהדקדוק בעברית. האנגלית שייכת למשפחת השפות הגרמניות ואילו עברית שייכת למשפחת השפות השמיות. לכן, מטבע הדברים כאשר שתי שפות שייכות למשפחות שונות גם המאפיינים של השפות יהיו שונים. החל בצלילי השפה, בחוקי הקריאה וכלה במבנה השפה מבחינת מבנה המשפט וכמו כן מבחינת זמנים. גם אוצר המילים יהיה שונה שכן מקור המילים שונה. בעברית מקורות השפה נעוצים בשפות שמיות כגון ערבית וארמית עתיקה ושפות נוספות ואילו האנגלית מקורות השפה ואוצר המילים מגיע מגרמנית וצרפתית וכן שפות נוספות. כנראה שהשוני הרב בין השפות והמבנים השונים יוצר אצל תלמידים קושי בנושא של דקדוק באנגלית.

צריך להבין, שנושא של דקדוק באנגלית הוא אינו עניין של מה בכך וכי על מנת להבין היטב את הדקדוק יש גם ללמוד תיאורטית את החוקים של דקדוק באנגלית וגם לתרגל הרבה מאוד תרגילים מספרי דקדוק . לשמחתנו, ישנו היום מגוון רחב מאוד של ספרי לימודי אנגלית בכלל וספרי דקדוק באנגלית בפרט לכל כיתה ורמת לימוד באנגלית. ישנם תלמידים שמאוד קל להם עם הדקדוק והחוקיות אך קשה להם יותר באוצר מילים באנגלית. מורה פרטית לאנגלית טוב אמור לדעת לאבחן את הקושי כבר בשיעורים הראשונים כדי לדעת על מה להתמקד בשיעורי האנגלית.

דרך נוספת, מעניינת מאוד ודיי מקורית לתרגל דקדוק באנגלית היא להקשיב לדוברי אנגלית וישנם הרבה דרכים לעשות כן. ראשית, תמיד ניתן לצפות בטלביזיה בסדרות דוברות אנגלית ולהקשיב היטב למשפטים הנאמרים , כך נוכל להטמיע גם אוצר מילים באנגלית וגם את מבנה המשפט הנכון באנגלית. ככל שנאזין יותר לאנגלית נוכל עם הזמן לפתח חושים לגבי מה נכון ומה לא נכון מבחינת דקדוק.

דרך נוספת ומעניינת לא פחות ללימוד של דקדוק באנגלית היא קריאת ספרים באנגלית. בקריאה, שלא כמו בהאזנה לסדרה ישנה יותר תשומת לב לפרטים קטנים. כמובן, שניתן להבין מילים גם מההקשר, אך גם אפשר לחפש מילים וביטויים במילון. מתוך קריאת ספרים באנגלית ניתן להבין את מבנה השפה וגם כאן מפתחים עם הזמן חוש לגבי מה נכון ומה לא נכון בשימוש הדקדוקי של מבנים מסוימים על פני אחרים.

דרך נוספת, גם היא מעניינת ויצירתית ללמידת דקדוק באנגלית היא שימוש בתוכנות מחשב באנגלית. ישנם הרבה משחקים באנגלית שכוללים אוצר מילים די נרחב בשפה האנגלית המיועדים לילדים בגיל חטיבת הביניים וכמו כן אתרים באינטרנט שמציעים תרגול בנושא דקדוק באנגלית. השימוש בחלק מן האתרים הללו הוא חינמי ושימוש בחלק מהאתרים הללו כרוך בתשלום. לימוד דקדוק דרך המחשב מתאים מאוד לבני נוער מכיוון שגם כך הרבה מאוד בני נוער, אם לא רובם , צמודים למחשב ולאינטרנט, שעות רבות ביום וניתן גם לנצל חלק מהזמן הזה ללימודים ותרגול.

הדרך המקובלת והבטוחה היא לקחת שיעורים פרטיים בנושא של דקדוק באנגלית אצל מורה פרטית שיודעת את חוקי הדקדוק על בוריים, ותוכל לתת לכם שלל תרגילים לפתור וכמובן גם לבדוק אותם. אם תעבדו עם מורה מקצועית תוכלו להשתפר תוך זמן קצר יחסית מכיוון שמורה, בניגוד לדרכים הלא קונבנציונליות מציבה לכם יעדים קטנים, כגון מטלות לביצוע בשיעור והגשת שיעורי בית כך שתהיו חייבים לתרגל גם ולא רק לחוש את הנושא של דקדוק באנגלית משמיעה או קריאה. תוכלו גם לקבל פידבק ממשי מהמורה ואם טעיתם המורה תוכל להסביר לכם בדיוק גם היכן הטעות, מה שלא תוכלו לקבל באתרים באינטרנט,אלא שם רק תוכלו לקבל את התשובה הנכונה לצורך השוואה ולחזור לחוקים ולחשוב לבד מהי, בעצם הטעות.

לסיכום, לימוד אנגלית דורש זמן ומאמץ, אם כי ניתן לעשות זאת בשלל דרכים וגם ליהנות מהדרך, כי זה הכי חשוב וכך, תוך כדי שילוב של הנאה עם מעט מאמץ מצידכם תוכלו ללמוד ולהבין דקדוק באנגלית .

צור קשר