יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

לימוד אנגלית בקיץ

הורים רבים מתלבטים בשאלה האם לשלוח את ילדם למורה פרטית לשם לימוד אנגלית בקיץ לנושא יש מספר היבטים שיש להתייחס אליהם.ישנם ילדים שמגיעים למורה פרטית כל השנה ומגיעים לטווח ציונים דיי טוב, אך ברור שבלי מורה אין שום סיכוי שימשיכו לחזור על החומר במהלך החופש ובנוסף, לא תהייה להם חשיפה לשפה האנגלית. לתלמידים אלו כדאי להמשיך את לימוד אנגלית בקיץ.

ישנם תלמידים שלומדים כל השנה ונמצאים בציונים דיי טובים אך בהקבצות נמוכות כמו ב' או ג' (תלמידי חטיבה) והם מלווים במורה פרטית לאורך כל השנה ולקראת החופש ישנה נפילת מתח או ירידת מוטיבציה כיוון שנגמרו הבחינות ויש להם תחושה שאין למה ללמוד כי אין יותר בחינות בבית הספר. על ההורים להתייעץ עם המורה הפרטית במקרה זה כיוון שכדאי להתייחס בעדינות לנושא. הרעיון הכללי הוא שהילד ימשיך ללמוד בקיץ ויש לברר עם המורה את התכנים שהיא מלמדת בקיץ. יש מורים שבקיץ תוכנית הלימודים משתנה ויש יותר דגש על העשרה כמו אנגלית מדוברת, קריאת סיפורים מעניינים באנגלית בשילוב קטעי הבנת הנקרא ועוד. לבדוק אם המורה תחזור על החומר לקראת אוגוסט עם הילד. כאן המקום לציין ולומר שכדאי להיות רגיש לילד אך על ההורים להבין גם את טובתו הלימודית של הילד וכי כדאי להמשיך מסגרת של לימוד אנגלית בקיץ אך לבקש מהמורה מתכונת קצת שונה של שיעורים כדי להגביר את המוטיבציה של הילד ללימוד אנגלית בחופש כאשר המטרה היא לשפר ולחדד את ידיעותיו לקראת שנת הלימודים הבאה.

ישנם תלמידים שנמצאים לקראת ההכנה לבחינת הבגרות והם תלמידי התיכון (כיתות י'- י"ב). תלמידים בעלי הישגים טובים באנגלית יוכלו לקחת שיעורים פרטיים בחופש במתכונת מצומצמת כדי לחזור על החומר לקראת השנה הבאה. אולם, יש לקחת בחשבון שרמת הלימודים באנגלית בכיתה י"א הינה גבוהה בהרבה מכיתה י' ולכן בשלב זה של תחילת י"א הרבה תלמידים שהיו על קו התפר בין 4 ל- 5 יח"ל יורדים ל-4 יחידות. כדי למנוע את הירידה הזו כדאי להקדיש זמן ומחשבה לנשוא של לימוד אנגלית בקיץ וכדאי גם ללמוד אצל מורה פרטית לאנגלית במהלך חופשת הקיץ על מנת למנוע את הירידה ל4 יחידות ועל מנת ללמוד ולהעשיר את הידע ולהיות מוכנים כראוי לדרישות של 5 יחידות. ראוי לציין כאן את חשיבותה של תמיכת ההורים בילדים לנושא של לימוד אנגלית בקיץ כדי שיגיעו להישגים טובים בהמשך הדרך. אני ממליצה גם להורים לבדוק עם המורה הפרטית שהילד לומד ומבין את החומר ולראות האם יש מגמה של התקדמות מפעם לפעם.

תלמידים המיועדים ל3 ו4 יחידות לימוד באנגלית בציונים בינוניים- טובים מומלץ להמשיך את לימוד אנגלית בקיץ כדי לחדד ידיעות באנגלית כי רמת אנסין באנגלית אליה יידרשו תעלה בשנה הבאה וללא הכנה התלמידים עלולים להגיע לפער לימודים במהלך שנת הלימודים הבאה.

באופן כללי כדאי להמשיך ללמוד אנגלית בקיץ כאשר יש מטרה להמשיך ולשפר את טווח הציונים ואו לשמר ציונים טובים והסיבה היא שאנגלית היא שפה זרה שלא מדוברת בבתי התלמידים ושאין אליה חשיפה מספקת כדי לשפר ציונים. רק במידה ומדובר בתלמיד מצטיין שטווח הציונים שלו הינו גבוה במיוחד ומגיע במהלך השנה כדי לדבר באנגלית נכונה וכדי ללמוד במסלול מואץ מעבר למה שנלמד בבית הספר יש מקום להפסקה בחופשת הקיץ במידה והינו מעוניין בכך מלבד מקרה זה לרוב התלמידים מומלץ לימוד אנגלית בקיץ.

צור קשר