יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

לימוד אנגלית לבגרות

לימוד אנגלית לבגרות מהווה כיום את שער הכניסה ללימודים אקדמיים ולכן מאוד חשוב להשקיע באנגלית כאשר אתם תלמידי תיכון. ידוע, שהרבה תלמידים מתקשים באנגלית ולכן קיימות כמה רמות בהכנה לבגרות באנגלית. מדובר על 3, 4 ו 5 יחידות לימוד. בחינת הבגרות ברמה של 3 יחידות היא הרמה הבסיסית ביותר וחייבים לגשת לפחות למבחן זה על מנת שתהיו זכאים לקבלת תעודת בגרות. אם אתם מאוד מתקשים באנגלית מבחינת אוצר מילים באנגלית , דקדוק, ויכולת התבטאות בכתב ותמיד הייתם בהקבצה ג' בחטיבת הביניים, או בציונים מאוד נמוכים במהלך השנים, סביר להניח שבית הספר יגיש אתכם לבחינה של ה3 יחידות. במבחן זה ישנו אנסין באנגלית שצריך לפתור, קטע הבנת הנשמע וכתיבת חיבור קצר בן 35-40 מילים בזמנים הפשוטים בלבד. גם הפרויקט אותו תצטרכו להגיש יהיה קצר בן 2-3 עמודים לכל היותר. חשוב לדעת שאין לזלזל בבחינת 3 יחידות באנגלית שכן, גם על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה יש להבין אוצר מילים בסיסי באנגלית ( מקביל לרמה טובה באנגלית של כיתה ז' או ח' בחטיבה ), לדעת היטב את חוקי הדקדוק של הזמנים הפשוטים וכן לדעת את מבנה המשפט באנגלית ואיך לכתוב חיבור נכון. לכן, חשוב להשקיע במסגרת של לימוד אנגלית לבגרות גם ברמה של 3 יחידות.

בחינות בגרות באנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד נותנת גם בונוס של 12.5 נקודות לממוצע המשוקלל של הבגרות וכמו כן, ניתן גם להתקבל לאוניברסיטה לחלק מהפקולטות גם בציון גבוה ב4 יחידות. לכן, אם אתם מעט מתקשים באנגלית, אבל מבינים הרבה טקסטים ברמה העקרונית אבל לא את כל המילים, מבינים את המורה שלכם בבית הספר שהיא מדברת באנגלית, ויודעים פחות או יותר את חוקי הדקדוק ומסוגלים לכתוב חיבור באנגלית תקנית תוכלו לגשת לבחינה ברמה של 4 יחידות ללא קושי מיוחד. כדאי להשקיע בנושא של לימוד אנגלית לבגרות כדי שתקבלו ציונים טובים יותר במבחן המגן, ובכלל במבחנים שהמורה עורכת במהלך השנה כדי לשפר את סיכוייכם לקבל ציון גבוה ב4 יחידות וכמובן, כדי לקבל גם ציון גבוה בבחינת הבגרות באנגלית במסגרת של לימוד אנגלית לבגרות עם מורה פרטי תוכלו לחזור על כל החומר פעמים רבות, ללמוד שוב את חוקי הדקדוק, ללמוד לדבר באנגלית נכונה, ללמוד גם בין היתר לבחינת הבגרות בעל פה שבה תצטרכו לספר על עצמכם ועל הפרויקט אותו תכתבו במסגרת של לימוד אנגלית לבגרות.

בחינת הבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד היא הבחינה הקשה ביותר באנגלית. היא גם הרמה שהכי קרובה, באופן יחסי לאנגלית אקדמית. לכן, אם תמיד היה לכם קל לזכור מילים וביטויים באנגלית, אם תמיד היו לכם ציונים טובים באנגלית וזה משהו שבא לכם בקלות סביר להניח שעם מעט השקעה והתמדה תוכלו לגשת לבחינה של 5 יחידות באנגלית לימוד אנגלית לבגרות ברמה של 5 יחידות הוא גם הכי מבוקש כיוון שהרבה תלמידים מעוניינים להצליח להגיע לרמה כזו טובה של אנגלית וכמובן, להגיע לאוניברסיטה עם אנגלית ברמה גבוהה. הרבה תלמידים משקיעים בנושא של לימוד אנגלית לבגרות ברמה של 5 יחידות, וגם אם אתם תלמידים טובים ונראה שאנגלית היא הצד החזק שלכם כדאי תמיד להשקיע ולו לפחות בכתות י"א י"ב לקראת בחינות הבגרות כדי לחדד נושאים מסוימים כמו כתיבת חיבורים באנגלית ואנגלית מדוברת לקראת הבחינה בעל פה. בסופו של דבר, אתם תקצרו את הפירות על ההשקעה הזו וההשקעה בנושא של לימוד אנגלית לבגרות היא ממש השקעה בעתידכם האקדמי בכלל והשקעה בעתידכם המקצועי בפרט.

לסיכום, לא משנה באיזו רמה אתם כרגע באנגלית, תמיד ניתן לשפר את הידיעות וגם לשפר אנגלית לרמה של 4 או 5 יחידות גם אם אתם בתיכון, כי בתיכון זה הכי קל לשפר ציונים כאשר אין מחויבויות אחרות כמו עבודה , וגם אם אתם אחרי צבא ומעוניינים לשפר את הבגרות באנגלית תמיד תוכלו לעשות זאת דרך לימוד אנגלית לבגרות.

צור קשר