יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא תחום פורץ דרך בשנים האחרונות. היום מקובל להתחיל ללמוד אנגלית בבית הספר כבר בכיתה א' מכיוון שמחקרים מראים שככל שנקדים את החשיפה לשפה זרה נוספת כך הילדים יידעו יותר טוב את השפה ואולי, אף יוכלו לקלוט אותה ברמה של שפת אם.

בשנים האחרונות צצות מסגרות של לימוד אנגלית לילדים כפטריות אחרי הגשם והם כוללות חוגי אנגלית לפעוטות מהגיל המפתיע של שנתיים או שלוש, קיימים גני ילדים שמלמדים חוגי אנגלית, ויש הורים לפעוטות בני שלוש ששולחים אותם למסגרת כזו או אחרת כדי שכבר יתחילו ללמוד אנגלית.

השאלה היא מה גורם, בעצם להורים לשלוח פעוטות כה רכים לחוג אנגלית ומה הם בעצם חולמים להשיג בכך? ובכן, כפי שנאמר קודם, המחקרים מראים שככל שחושפים ילד לשפה נוספת שנלמדת בצורה הכי טבעית בגילאים הללו, ממש כמו ללמוד ללכת, הילדים קולטים ומטמיעים את השפה כשפת אם נוספת. דרך לימוד אנגלית בגיל הרך בעצם הילדים לומדים תוך כדי שיר משחק ותנועה שפה חדשה תוך כדי שהם מאוד נהנים בחוג, מכירים ילדים חדשים, ומשחקים ממש, באנגלית.

ישנם אנשים שהם בעד התופעה של לימוד אנגלית לילדים וישנם אנשים שהם ממש יוצאים נגדה. ללימוד אנגלית בגיל צעיר ישנם הרבה יתרונות ואם נחשוב על זה, הילד שלומד אנגלית אולי לא מודע לזה שכשיגדל הוא יידע אנגלית טוב יותר מחבריו לכיתה, יצליח בבחינת בגרות באנגלית , ובעתיד יוכל להיות מועמד למשרות בכירות יותר ולקבל משכורת גבוהות יותר בגלל השליטה הגבוהה בשפה האנגלית. אם נחשוב על זה, היום, בכל מקום עבודה וכמעט בכל מוסד לימודים דורשים כתנאי מקדים ידיעה של השפה האנגלית ולכן, הורים ששולחים את ילדיהם לחוגים בעצם עושים להם רק טוב. ובכל זאת, מדוע ישנם אנשים שכל כך מתנגדים ללימוד אנגלית לילדים, שהכוונה היא לילדים בגיל הגן? ובכן, יש הטוענים כי ילדים זקוקים לחופש למשחקים ליצירה ולדמיון וכי פעולות מכוונות של למידה בגיל צעיר מפריעות לילד ליצור לדמיין ולהתפתח באופן תקין ונורמאלי וכי אי אפשר לצפות מילדים מאוד קטנים להתחיל ללמוד. יש לציין, כי התופעה של לימודים בגיל מאוד צעיר היא לא תופעה חדשה וכי ילדים מהמגזר החרדי לומדים בחדר תורה כבר מגיל שלוש, אומנם הם לומדים גם דרך משחק ובאופן שמותאם לגילם אך, ידוע שהמוח שלהם מאוד מפותח אחר כך מהבחינה הלשונית, שכן, כל חייהם, ילדים אלו יהיו עסוקים בהתפלפלות בטקסטים לא פשוטים מהבחינה המילולית. באופן דומה, ככל שנקדים את העיסוק בלימוד האנגלית ונתחיל לימוד אנגלית לילדים בגיל מוקדם כך נפתח אצל ילדינו את היכולת להבין מילים חדשות באנגלית בפרט ואת השפה האנגלית ככלל.

לימוד אנגלית לילדים מתחיל אומנם בגיל המוקדם של הגן, אבל ישנם גם ילדים שמתחילים ללמוד אנגלית בכיתה א' גם במסגרת פרטית בחוג אנגלית אצל מורה פרטית לאנגלית ולא בגלל שהם מתקשים באותיות ה ABC אלא בגלל שההורים מאוד מעוניינים שהם ילמדו ויפתחו את השפה כבר מגיל קטן.

בשיעורים של לימוד אנגלית לילדים הילדים לומדים דרך משחקים , שירים, תוכנות מחשב וכמובן בגיל המתאים גם מספרים אותיות, צלילים, מילים וקריאה נכונה ורהוטה של אנגלית. ילדים שמתחילים ללמוד אנגלית בגיל צעיר בדרך כלל עוקפים את חבריהם לכיתה בידיעת האנגלית שלהם, קוראים אנגלית ברהיטות וקולטים מילים חדשות ביתר קלות בהשוואה לילדים שלומדים רק במסגרת בית ספרית רגילה . לכן, מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם להשקיע בילדיכם בשיעורים של לימוד אנגלית לילדים .

צור קשר