יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

מבחני מעבר

מבחני מעבר באנגלית מתקיימים מידי שנה בתחילת שנת הלימודים או במהלך החופש הגדול כדי לאפשר לתלמידים חלשים או לתלמידים המעוניינים בכך לעלות להקבצה גבוהה יותר באנגלית וכדי לשפר את רמתם באנגלית באמצעות מבחני מעבר.

כדי להצליח לשפר ציונים באנגלית ולקבל ציונים טובים במסגרת של מבחני מעבר באנגלית מומלץ להתחיל ללמוד כבר בתחילת החופש הגדול כדי למנוע מצב של למידה בלחץ. יש לזכור ששיפור רמה באנגלית היא משימה לא פשוטה מכיוון שמבחנים אלו בודקים רמת דקדוק וחוקים שנלמדו במהלך כל השנה בהקבצה גבוהה יותר ומדובר בתרגילי דקדוק יותר מורכבים וכן על יותר חומר לימוד ובנוסף על כך מדובר ברמה מילולית גבוהה יותר ובצורך להבין אוצר מילים נרחב יותר ברמה גבוהה יותר באנגלית. מעבר לכך, על מנת לעבור מבחני מעבר בהצלחה יש צורך לתרגל כמות לא מבוטלת של אנסין באנגלית. כדי להצליח וללמוד באופן היעיל ביותר לקראת מבחני מעבר מומלץ מאוד לקחת שיעורים פרטיים וללמוד אנגלית בקיץ החל מאותו הרגע בו התבשרתם על הצורך לעבור מבחני מעבר.

כמובן, שכדאי להימנע מהצורך לעשות מבחני מעבר מלכתחילה ולכן כדאי ללמוד היטב לקראת כל השנה. אך לפעמים בכל אופן עולה הצורך במבחנים אלו המאפשרים פתיחת דף חלק וחדש לקראת שנת הלימודים הבאה. על מנת להימנע מהכורח לעמוד בפני מבחנים אלו כדאי להשקיע בלימוד אנגלית במהלך כל השנה. כדי להצליח באנגלית ניתן לפעול בדרכים שונות . ראשית, מומלץ לתלמידים המתקשים מעט לחזור על חומר הלימוד שנלמד בכיתה בבית בין השיעורים, לשנן מילים קשות, לנסות לפתור אנסינים ברמה קלה יותר מכפי שהם נדרשים במבחנים ולנסות לקרוא ספרים קלים מעט ביחס לרמתם באנגלית על מנת להתרגל לקרוא מהר יותר ועל מנת ללמוד ולו מעט מילים חדשות באנגלית. בנוסף לכך, רצוי להאזין לדוברי אנגלית דרך שירים באנגלית, ספרים, מגזינים וסרטים באנגלית. ואת זה כדאי לעשות לאורך כל השנה כולה. החשיפה לאנגלית חשובה מאוד גם בדרך הקריאה וגם בדרך של האזנה. במידה וילדיכם מתקשה לשפר לבד את האנגלית או צריך מסגרת שתכוון ותעודד אותו לשפר את האנגלית ניתן לפנות לעזרה מקצועית של מורה פרטית כבר במהלך שנת הלימודים ולא לחכות לחופש הגדול כדי להתחיל רק ללמוד לקראת מבחן המעבר משום שכך יוצרים פערים מאוד גדולים ולא תמיד מצליחים לעבור מבחני מעבר כאשר מתחילים ללמוד ברגע האחרון בחופשת הקיץ.

ישנן כל מיני סיבות לכך שתלמידים צריכים לעבור מבחני מעבר, לפעמים זהו הרצון של התלמידים כאשר הם בעלי מוטיבציה להצליח באנגלית וזה נובע מרצון פנימי שלהם או מרצון שנובע ממקור חיצוני כי לעיתים ההורים הם אלו שדוחפים את הילדים להצליח יותר. פעם היה נהוג לחשוב שרק רצון פנימי מעודד אדם לפעולה. אך היום כבר ידוע ממזמן שגם רצון חיצוני יכול לעודד ולהניע אדם לפעולה מכל מיני סיבות למשל רצון לרצות את ההורים או רצון של הילדים לגרום להורים להיות גאים בהם. לפעמים הרצון החיצוני הזה נובע מתחרותיות בין חברים כאשר כל אחד רוצה להוכיח לחבריו כי הוא מסוגל לעבור היטב מבחני מעבר למרות שהוא לא למד כל השנה. לפעמים גם הרצון או המוטיבציה החיצונית מעוררת אדם לפעולה ואפילו הופכת את המוטיבציה החיצונית למוטיבציה וכוח רצון פנימי שכבר הופכים לחלק מאישיותו ואז ניתן לראות ילד שעבר שינוי מחוסר מוטיבציה ללימודים ולהצלחה באנגלית לילד שרוצה להוכיח להוריו שהוא יכול להצליח ולבסוף לאחר שהצליח במשימתו לאותו ילד יש מוטיבציה כללית להצליח בלימודים מפני שהוא נוכח לדעת שזה אפשרי.

לסיכום,הצלחה בחיים בכלל והצלחה במסגרת של מבחני מעבר בפרט נובעת מתוך מוטיבציה חזקה ורצון להצליח. אך כדי לשמר את המוטיבציה הזו לאורך זמן צריך לזכור כלל חשוב הצלחה מביאה הצלחה וזה אומר שילד שמתחיל לשפר ציונים באנגלית או בלימודים בכלל ורואה שהוא יכול לקבל ציונים ממש טובים זה גורם למוטיבציה שלו לפרוח והוא ממשיך להשקיע בלימודים כדי להמשיך לקבל ציונים טובים. כאן גם המקום של ההורים לתמוך ולעודד את הילדים על ציונים טובים שמקבלים כדי להמשיך ולעודד אותם לרצות להשיג ציונים טובים בבית הספר בכלל ובפרט במסגרת של מבחני מעבר.

צור קשר