יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

מכינות

מכינות הן מסגרת לימודים שמטרתה לשפר או להשלים בגרויות לקראת לימודים אקדמאיים לתואר ראשון במכללות או באוניברסיטאות ברחבי הארץ. מכינות באנגלית הן חלק מתוך מכינות קדם אוניברסיטאיות ובדרך כלל לומדים בהן כדי לשפר את הבגרות לרמת של 4 או 5 יחידות לימוד. כדי להכין את עצמם לקראת מכינות באנגלית שנפתחות בדרך כלל עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית באוקטובר בכל שנה הרבה סטודנטים פונים למורים פרטיים באנגלית כדי להתחיל ולשפר את האנגלית כבר בחודשי הקיץ יוני יולי ואוגוסט בכל שנה. חשוב לזכור ששיפור רמה באנגלית מרמה בסיסית של 3 יחידות לרמת 4 יחידות במסגרת מכינות בתוספת של עוד כמה מקצועות לימוד ובתוספת לעבודה סטודנטיאלית הינה משימה לא פשוטה כלל ועיקר. יש לזכור שבשנות התיכון שלהם רוב התלמידים לא היו צריכים לפרנס את עצמם ואילו סטודנטים לעתיד אחרי צבא או שרות לאומי אמורים לפרנס את עצמם וגם ללמוד שעות ארוכות וזו משימה לא פשוטה במיוחד שמאוד רוצים לשפר בגרויות במסגרת של מכינות קדם אוניברסיטאיות.

במסגרת של מכינות קדם אוניברסיטאיות לומדים במשך שנת לימודים אקדמית אחת (מאוקטובר עד יולי) כמה מקצועות לבגרות במשך שעות רבות וישנו חומר לימוד רב שאיתו הסטודנטים נאלצים ללמוד לבדם לקראת הבחינות.בסיום מסגרת של מכינות הסטודנטים ניגשים לבגרויות ממש כמו תלמידי תיכון רק בלי ציוני מגן מכיוון שהם כבר לא בתיכון וציונים של מכינות לא יכולים להוות ציון מגן כלשהו לבגרות. במקצוע כמו אנגלית קשה מאוד להתכונן לבד במסגרת של מכינות ללא עזרה של מורה פרטי לקראת מכינות ואף במהלכן מכיוון שרוב הניגשים ללימודים במסגרת של מכינות באנגלית צריכים לשפר מרמה של 3 יחידות לימוד לרמה של 4 יחידות לימוד באנגלית וזו משימה לא פשוטה מכיוון שיש פער מאוד גדול בין רמת 3 יחידות שהיא אנגלית מאוד בסיסית לבין רמת 4 יחידות באנגלית שנחשבת לרמה טובה יחסית ולכן נחשבת למספיקה לצורך קבלה ללימודים אקדמיים ברוב הפקולטות.

כדי להצליח במסגרת של מכינות באנגלית מומלץ לתלמידים שלמדו בעבר 3 יחידות לימוד באנגלית להירשם עוד בחודשי הקיץ למסגרת לימודים קבועה אצל מורה פרטי באנגלית ולקחת שיעורים פרטיים כדי לשפר מעט ולהסיר ח המורה שיכין אותם לקראת מכינות באנגלית.במסגרת לימודים אצל מורה פרטי מיומן ומנוסה יוכל הסטודנט לבנות לעצמו ידע וביטחון באנגלית על מנת להגיע מוכן יותר לקראת הלימודים במסגרת מכינות קדם אוניברסיטאיות.

הרבה תלמידים שלקחו שיעורים פרטיים לקראת מכינות באנגלית מצאו שקל להם יותר ללמוד במסגרת של מכינות באנגלית באוניברסיטה והציונים שלהם במסגרת של מכינות היו גבוהים יותר משל הסטודנטים שלא נעזרו בעזרה של מורה פרטי. בסופו של דבר גם אותם סטודנטים שלמדו במסגרת של שיעורים פרטיים לקראת מכינות באנגלית הצליחו בבגרות ושיפרו לעין ערוך באופן עקיף את הציון שלהם במבחן הפסיכומטרי בחלק של האנגלית או במבחן אמיר משום שהידע שלהם באוצר המילים והבנת הנקרא השתפר מאוד בתקופת זמן קצרה וזה עוזר גם בעקיפין וחוסך זמן וכסף רב בכך שיש פחות צורך לעיתים ללמוד למבחן אמיר או לגשת אליו, או מבחינות אחרות אותם סטודנטים שניגשו ללמוד במסגרת של מכינות היו צריכם לגשת לפחות קורסים באנגלית באוניברסיטה או במכללה על מנת להגיע לרמת הפטור הנכספת באנגלית וכל זאת רק משום שלמדו במסגרת של מכינות.

לסיכום, מכינות קדם אוניברסיטאיות נותנות הזדמנות שנייה לסטודנטים אשר גילם נמוך מ35 שנה. סטודנטים בני יותר מ35 נחשבים לסטודנטים שלא מן המניין ונדרשים רק לעבור את הבחינה הפסיכומטרית בלבד ללא צורך בהשלמת ציוני בגרות. ברור שכדי להצליח במבחן הפסיכומטרי יש צורך באנגלית ברמה גבוהה מאוד וכן ידע מילולי ומתמטי טוב למדיי ולכן כדאי שיהיה רקע כלשהו בלימודים או להתכונן למבחן הפסיכומטרי באופן כללי. לכן, באופן כללי כדי ללמוד באוניברסיטה תמיד ולא רק במסגרת של מכינות יש צורך לשפר את רמת האנגלית על מנת שתוכלו לקרוא מאמרים באוניברסיטה באנגלית ולא להזדקק לשירותי תרגום שעלותם גבוהה מאוד. מכל הסיבות הללו ועוד מאוד חשוב להשקיע בלימוד אנגלית לקראת ההרשמה ללמודים במסגרת של מכינות.

צור קשר