יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

משחקים באנגלית

משחקים באנגלית מאפשרים לתלמידים הצעירים ללמוד אנגלית בדרך חווייתית ומהנה ועל הדרך גם ללמוד לאהוב את השפה האנגלית. אחד היתרונות של שימוש במשחקי אנגלית הוא שברגע שילד לומד לאהוב אנגלית הוא נעשה פנוי יותר ללמידה וקליטה של חומר חדש גם אם הוא מתקשה בו מכיוון שהדרך כל כך שונה. חשוב לזכור גם שילדים אוהבים לשחק והשימוש במגוון של משחקים באנגלית מפתח להם את הדמיון היצירתיות ומשחרר אותם ללמידה מהנה ללא לחץ.

במקרים רבים, ילדים עם קשיים באנגלית או בעלי לקויות למידה קולטים יותר טוב את החומר באנגלית כאשר משלבים במסגרת שיעורי האנגלית משחקים באנגלית. בנוסף לכך, ילדים בעלי לקות של קשב וריכוז מתרכזים הרבה יותר כאשר עובדים איתם בחלק מהשיעור על גבי מחשב ומשתמשים במשחקי אנגלית שמאפשרים להם ליהנות והם שוכחים לרגע שהם לומדים ומרגישים שהם פשוט משחקים. כך, הם מפנימים את חומר הלימוד בדלת האחורית ואחרי משחק ניתן לתרגל איתם את החומר הרלבנטי בספר הלימוד. יש לציין, שישנם היום ספרי לימודי אנגליתשמכילים תקליטורים ובהם יש משחקים באנגלית שתפקידם לתרגל דקדוק באנגלית , אוצר מילים באנגלית שנלמד בפרקים השונים של הספר. זהו כלי נהדר כדי להטמיע ולשנן חומרי לימוד שונים מבלי להרגיש שיושבים ללמוד.

חשוב לציין, שכל הילדים, ללא יוצא מהכלל מאוד נהנים להשתמש במגוון של משחקים באנגלית וניתן ללמוד מהמשחקים מגוון נושאים כגון:הכרת האותיות והצלילים, קריאה שוטפת, דקדוק ואוצר מילים. לנושא של הכרת האותיות והצלילים ישנה חשיבות מכרעת בהתפתחות הפונולוגית מורפולוגית של הילדים. ברגע שילד עושה את הקשר בין צורת האות לצלילים שהיא מפיקה הוא יכול להתחיל לחבר כמה אותיות למילה ובעצם להתחיל לקרוא. יש היום בנמצא מאות משחקים באנגלית שעובדים על ההקשרים הללו וחלק מהם הם תוכנות שגם מאושרות ומומלצות על ידי משרד החינוך. בנוסף, ישנן גם כמה תוכנות איכותיות שעובדות ספציפית על נושא קריאה נכונה ושוטפת. ישנם ילדים שקוראים יותר בקריאה מצרפת, וכאשר הם קוראים עצמאית הם קוראים לא נכון וכך, בעצם לא מבינים את מה שקראו. כך, יכול להתפתח קושי גם באוצר מילים, כי ילדים שמאוד מתקשים לעיתים מאבדים עניין. לכן, בעצם, כדאי לתפוס את הקושי בזמן ולנסות לעבוד עם הילד על ידי משחקים באנגלית ובתוכנות של קריאה.

בנוסף, ילדים נהנים מפעילויות שחוזרות על עצמן, בעיקר אם הן מהנות. ילדים נוטים לשוב ולשחק במשחק אהוב שוב ושוב ונראה כאילו זה אף פעם לא נמאס עליהם. אני מניחה שהם עושים זאת מכיוון שהם מפיקים הנאה רבה מהעניין. לכן, לנושא של משחקים באנגלית יש תרומה רבה מכיוון שהילדים נוטים לחזור שוב ושוב למשחק האהוב עליהם, במיוחד אם המשחק צבעוני ואינטראקטיבי ולפעמים גם מכיל דמויות אהובות מהטלביזיה.

לסיכום, כדי לגרום לילדים ללמוד אנגלית ולהפיק הנאה מהלמידה, מה שיוביל להתמדה בלימודי האנגלית במסגרת של חוג אנגלית או שיעורים פרטיים באנגלית כדאי מאוד להשתמש במגוון של משחקים באנגלית .

צור קשר