יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

קורס אנגלית

שחושבים על קורס אנגלית בדרך כלל חושבים על קורס רב משתתפים, או מייד עולה תמונה של כיתה גדולה ומורה שמדברת ומסבירה, כמעט כמו לחזור לבית הספר. העניין הוא, שרובנו לא ממש רוצים לחזור לבית הספר במתכונת שאותה אנחנו מכירים . אז מה זה בעצם באמת קורס אנגלית?

ובכן, קורס אנגלית הוא קורס שמטרתו ללמד את המשתתפים בו אנגלית. מדוברת, כמובן בקורס קבוצתי ולא אישי, עם תוכנית לימודים שמוגדרת מראש והמותאמת לרמתם של הלומדים בה. יש קורס אנגלית למשלימי בגרות והכוונה היא להשלמת בגרות לרמה של 4 או 5 יחידות לימוד. יש קורס אנגלית למבוגרים ברמת מתחילים והכוונה היא ללימוד אנגלית בסיסית, קורס למבוגרים ברמת ביניים והכוונה היא לרמת אנגלית שמקבילה לרמת תלמידי חט"ב (כתות ח' ט'). בדרך כלל מדובר בתלמידים שמבינים תוכן של שיחות באנגלית אך מתקשים לדבר באנגלית מבחינת שטף הדיבור או מבחינת אוצר מילים באנגלית או שמדברים באנגלית אך עם שגיאות דקדוקיות, עם שגיאות במבנה המשפט, עם תרגום מהעברית וכדומה, וכמובן, ישנו קורס אנגלית למבוגרים ברמה של מתקדמים והכוונה ללומדים שמדברים אנגלית פחות או יותר שוטפת אך מידי פעם עושים שגיאות דקדוקיות קלות, או לומדים שדווקא מדברים יפה באנגלית אך מעוניינים פשוט לדבר באנגלית יותר ופשוט לתרגל את האנגלית המדוברת שלהם עם מורה מנוסה. ישנו גם קורס אנגלית לילדים ברמות שונות (על פי כיתה רמה וגיל) והכוונה ללימוד אנגלית בקבוצה קטנה ואיכותית עם תוכנית לימודים ידועה מראש (לא הכוונה לעזרה בשעורי בית והכנה למבחנים) כאשר ניתן דגש על אנגלית מדוברת, על לימוד קריאה נכונה שוטפת ורהוטה על הבנת הנקרא (אנסינים לפי רמת הלומדים, ולימוד אוצר מילים באנגלית ), ועל לימוד נכון ויעיל של חוקי הדקדוק. בקבוצות של ילדים בבית הספר היסודי עד כיתה ד' או ה' ישנו גם שימוש במשחקים באנגלית ותוכנות באנגלית על מנת לחבב את האנגלית על הילדים ועל מנת שהילדים ילמדו גם באופן חווייתי. ישנו קורס אנגלית שמיועד לתלמידי תיכון לכתות י' ועד י"ב כאשר מדובר בלימוד בקבוצה קטנה ואיכותית לפי רמה (3 ,4 או 5 יחידות לימוד ) וכיתה ( י' י"א או י"ב) במסגרת של קורס אנגלית לתיכון והכנה לבגרות באנגלית ניתן דגש רב על הבנת הנקרא ופתירת אנסין באנגלית בצורה נכונה ויעילה, הבנת טקסטים באנגלית גם מתוך ההקשר עם פחות חיפוש במילון/ מילונית, לימוד הדקדוק תוך תרגול מאסיבי מספר דקדוק המותאם אישית לכל קבוצה, ותרגול אנגלית מדוברת ולא רק בגרות באנגלית תוך מתן דגש על מבנה משפט תקין ועל דקדוק נכון באנגלית על מנת שהילדים יידעו לדבר באנגלית נכונה וייצאו עם ביטחון באנגלית המדוברת שלהם ולא ילמדו משפטים בעל פה רק לצורך בחינות בגרות באנגלית בעל פה. לצערי, ישנם הרבה תלמידים שלומדים לספר על עצמם באנגלית לבגרות בעל פה וממש לומדים טקסטים (מונולוגים שלמים...) בעל פה וכל זה ממש בדקה התשעים ממש קרוב לתאריך הבחינה, ואם במקרה הבוחן יישאל אותם שאלה אחרת הם יהיו במבוכה. הרעיון הוא בעצם, לקחת את התלמידים הרבה לפני בחינות בגרות באנגלית כבר בכיתה ט' או י' (אם אפשר יותר מוקדם, מה טוב) ללמד אותם, לדבר איתם ופשוט לעזור להם ללמוד גם להבין טקסטים אבל גם לדבר ולא רק לבגרות, אלא גם כדי שיידעו לדבר עם תייר מחו"ל או שיידעו לדבר באנגלית נכונה כאשר הם נוסעים לחו"ל עם הוריהם והכי חשוב, כדי שירכשו ביטחון גבוה באנגלית שלהם וברגע שיש להם את זה הם פשוט מחזיקים באוצר יקר ערך לחיים.

ללמוד אנגלית במסגרת של קורס אנגלית אף פעם לא מוקדם מידי או מאוחר מידי. הקורסים מתחילים החל מרמה של כיתה א' ברמה בסיסית ביותר בלימוד חווייתי ועד ללימוד אנגלית במסגרת של קורס לרמת מתקדמים ללומדים מבוגרים אני מזמינה אתכם למסע מופלא ,מהנה ומלא חוויות בלימוד במסגרת של קורס אנגלית .

צור קשר