יעל זנו מורה לאנגליתללמוד,להבין,לדעת אנגלית054-6300597
שיעורים פרטיים באנגלית

שיעורים פרטיים

שיעורים פרטיים הם כבר מזמן לא נחלתם של תלמידים מתקשים. כיום נוהגים לקחת שיעורים פרטיים גם תלמידים חזקים ששולטים בחומר ומעוניינים להשתפר עוד יותר ולהתקדם, בעיקר במקצועות אנגלית, מתמטיקה ולשון.

הורים רבים לעיתים מרגישים מבולבלים ואינם יודעים מתי יש לפנות למורה פרטי כדי שיקדם את ילדם בלימודים. ובכן, חשוב לשים לב לילד, ולא לחכות רק לאסיפת ההורים כדי להבין אחרי חצי שנה שהילד כבר כמעט נכשל או שממש אינו מתמצא בחומר הלימוד. יש לשים לב, במידה וחלה ירידה מסוימת בציונים של הילד כבר אז יש לשקול לקחת שיעורים פרטיים כדי להדביק את הפער כמה שיותר מהר ולא להגיע למצב של כיבוי שריפות או ללמוד עם מורה פרטית לאנגלית רק לפני מבחנים, אלא, ממש ברגע שמתחיל הקושי, כבר אז לחפש מורה טוב שיש לו ניסיון בהעברת שיעורים פרטיים , ורצוי גם בעל תואר במקצוע הרלבנטי.

ישנם מצבים, שבהם דווקא הילד יבקש ממכם ההורים עזרה של מורים פרטיים ולפעמים זה לא אומר בהכרח שהילד אכן זקוק לעזרה לימודית. לפעמים, ישנם מקרים, שהמון ילדים בכיתה נעזרים במורה פרטי וילד שלא לוקח שיעורים פרטיים פוחד שאולי אם לא יהיה לו מורה פרטי הוא לא יידע את החומר טוב כמו חבריו לכיתה. כאן המקום לציין, שמורה צריך ללמד ילדים שזקוקים לעזרתו ולא בגלל לחץ חברתי.לפעמים, גם ילד שמגיע למורה פרטי ואין צורך ממשי בשיעורים, במהרה יזלזל בשיעורים ולא יפיק מהם את התועלת הראויה. חשוב, ובכן לערוך שיחה עם הילד ולהבין ממנו את הסיבה לכך שהוא מבקש שיעורים פרטיים לפעמים, גם כדאי לברר עם המורה המקצועי בכיתה האם לדעתו, הילד אכן זקוק לשיעורים.

ברגע שכבר מצאתם מורה פרטי יש לברר איתו כמה עניינים חשובים בטרם תחליטו לקחת אצלו שיעורים פרטיים. חשוב מאוד לברר עם המורה את הניסיון שלו. למשל, אם הילד שלכם כבר בכתה י"א וצריך לגשת לבגרות חשוב לברר שלמורה יש ניסיון בהגשה לבגרות ושהוא מכיר את חומר הלימוד ואת מבנה בחינות בגרות באנגלית , שכן, מידי כמה שנים ישנם שינויים במבנה בחינת הבגרות ועדכון של חומר שונה לבחינה. לכן, חשוב לברר עם המורה שהוא מתעדכן בשינויים מול משרד החינוך וכמובן, שיש לו ניסיון בעבודה מול תלמידים הניגשים לבגרות. נושא נוסף, שמאוד חשוב לברר עם המורה הוא נושא של ספרות מקצועית שיש אצלו. חשוב לדעת, שיש מורים שמלמדים את התלמידים במסגרת של שיעורים פרטיים מספרי הלימוד שלהם ורק עוזרים להם בהכנת שעורי בית ומעט הכנה למבחנים , אך, ברגע שעולה צורך בתרגול נוסף הם נתקלים בבעיה כי אין להם ספרים נוספים. הם בעצם מסתמכים על כך שהילד יביא לשיעור את הספרים שלו והם ילמדו שוב את מה שהילד כבר למד בבית הספר. לעיתים רבות, מצב זה מוביל לכך שהילד מפסיק להקשיב למורה בבית הספר ומסתמך על כך שהמורה הפרטי יסביר לו את מה שנלמד בכיתה. בדרך זו, נוצרת תלות לא בריאה במסגרת של שיעורים פרטיים , שכן הילד מסיר מעצמו אחריות ללמידה עצמאית, המורה לוקח על עצמו תפקיד כפול של מורה ותלמיד והילד לא מתאמץ מספיק בלימודיו. בנוסף על כך, הילד לא לומד דברים נוספים מהמורה שהיה יכול להעשיר את ידיעותיו מעבר למה שנלמד בכיתה. לעיתים אומנם אין מנוס מללמד את מה שהיה בכיתה, אבל לא כל השיעור,אלא רק את החלקים שבאמת לא הובנו בשיעור בבית הספר, ורק נקודות מסוימות. מאוד חשוב במסגרת של שיעורים פרטיים לפתח אצל התלמיד למידה עצמאית ובעיקר הבנה כדי שיוכל גם להתגבר על הפער הלימודי וגם ללמוד באופן עצמאי.ספרי הלימוד הנוספים שיש ברשות המורה יכולים מאוד לתרום לתרגול נוסף אצל התלמיד, לפתח הבנה מעמיקה בחומר הלימוד, ובהמשך תורמים ללמידה עצמאית.

נושא נוסף שמאוד חשוב לבדוק הוא שיש כימיה בין המורה לתלמיד. אומנם, הם בוודאי לא צריכים להיות חברים טובים, אבל במסגרת של שיעורים פרטיים חשוב שלילד יהיה נוח לשבת אצל המורה שעה שלמה, לשאול שאלות ולהרגיש באמת בנוח כי, תלמיד שמרגיש לחוץ ולא נעים בשיעור לא יוכל להפיק הרבה מהמורה, ולכן, חשוב מאוד לברר עם הילד איך הוא מרגיש בשיעור, ואם המורה מסביר לו היטב את החומר.

בנוסף, כדאי מאוד שתהייה לתלמיד מסגרת קבועה של יום ושעה קבועים של שיעורים פרטיים כדי להפוך את הסיוע הלימודי והלמידה להרגל קבוע, כי, ידוע שהתמדה מביאה לתוצאות טובות ואת זה ניתן להפיק במסגרת של שיעורים פרטיים.

צור קשר